Rubriky

Kontaktujte nás

FORNIA s.r.o.

Hudcova 78b
612 00 Brno

Tel.: +420 732 239 823
Fax: +420 378 770 362
E-mail: info(zavinac)fornia.cz

Objednávky na tel. přijímáme
v Po - Pá od 9:00 - 16:00

Partneři


OPTIM 25

Připojení: 1", množství náplně: 25l, nominalní průtok: 1,0 m3/hod

Objednácí kód: 74272062
Cena: 18555,- Kč s DPH
(bez DPH: 15335,- Kč)
Výrobce: WATERFILTER
Kategorie: OPTIM 15-100
Dostupnost: Skladem
Záruka: 2 roky
Počet (kus):

Předností změkčovače OPTIM:


• Velice efektivně odstraňuje vodní kamen a snižuje tvrdost vody
• Nízké provozní náklady
• Řídicí jednotka LOGIX 255/760
• Elektronické řízení – počítač, vizuální kontrola cyklu
• Plně automatické – regenerace dle objemu
• Kvalitní filtrační hmoty. Doba užívání do 15 let
• Korozivzdorný kalich změkčovačů ze skleněného vlákna
• Samostatná nádrž na regenerační sůl z pevného polyethylenu
• Možnost naprogramování spotřeby soli během regenerace

 

Změkčovače vody se používají na změkčení vody, tj. odstranění soli tvrdosti. Měkká voda nejen blahodárně působí na kůži, vlasy, praní prádla, ale zabraňuje i vzniku vodního kamene na sanitární technice, boilerech, koupelnách, záchodech apod.

OPTIM 15-100 jsou malé změkčovače klasické konstrukce z naší nabídky. Předpokládají se malé průtoky vody (max. 2,5 m3/hod). Zpravidla se používají v rodinných domech a menších restauracích a i tam, kde je nízký požadavek na hodinový průtok vody.

Změkčovače se instalují na vstupní potrubí do objektu, a tím pádem jsou určené k úpravě pitné a užitkové vody ve všech odběrných místech.

Změkčovače se skládají ze dvou částí. V jedné je umístěna speciální filtrační hmota (ionex) s dobou životnosti až do 15 let od firem Purolite, Bayer nebo Lewatit. Ve druhé se nachází regenerační sůl, která slouží pro obnovení filtračních schopností ionexů (regenerace).

Naše změkčovače mají moderní řídící hlavice General Electric Osmonics Autotrol, které jsou řízené počítačem. Umožňují individuální nastavení změkčovače podle potřeb každého zákazníka. Řídicí jednotky mají vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém (do 12hod) odpojení elektrického proudu, nastavení počítače zůstává.

Elektronická řídicí jednotka LOGIX sleduje průtok vody, a sama řídí regenerační a proplachovací cykly dle aktuální spotřeby vody.

Změkčovače se liší pouze rozměry. Princip fungování je stejný. Ostatní charakteristiky jako je: nominální/maximální průtok, objem náplně, rozměry atd. najdete v tabulce technických informací.