Rubriky

Kontaktujte nás

FORNIA s.r.o.

Hudcova 78b
612 00 Brno

Tel.: +420 732 239 823
Fax: +420 378 770 362
E-mail: info(zavinac)fornia.cz

Objednávky na tel. přijímáme
v Po - Pá od 9:00 - 16:00

Partneři


OPTIMO 120

Přípojení: 1", množstí náplě: 44l, povrch filtrace 0,067m2, nominalní průtok: 1,5m3/h

Objednácí kód: 48551001
Cena: 15379,- Kč s DPH
(bez DPH: 12710,- Kč)
Výrobce: WATERFILTER
Kategorie: Odželezňovače
Dostupnost: Skladem
Záruka: 2 roky
Počet (kus):

Přednosti odželezňovače vody OPTIMO:


• Odstranění železa (do 10 mg/l) a manganu (do 3 mg/l)
• Moderní hlavice GE Osmonics Logix
• Možnost využití hmoty DMI65
• Plně automatické – regenerace dle času
• Nevyžaduje regeneraci pomocí chemie – jenom zpětný proplach.
• Desinfekce vody jako vedlejší účinek.
• Kvalitní filtrační hmoty. Doba užívání až do 10 let
• Korozivzdorný kalich odželezňovače ze skleněného vlákna

 

Odželezňovače OPTIMO jsou určené pro odstranění železa (do 10 mg/l) a manganu (do 3 mg/l ) z vody. Jsou ideálním řešením pro úpravu vody v domácnosti či průmyslu, ale také v hotelech a restauracích.

Odželezňovače OPTIMO jako jediné na trhu umožňují využívat speciální filtrační hmoty DMI65, která se ukázala jako nejúčinnější pro odstranění železa a manganu z vody. Filtrační hmota DMI65 narozdíl od jiných hmot je schopna výborně fungovat i při snížené hodnotě pH (od 6,2 a vyšší). Filtrační hmota DMI65 se prodává zvlášť v sekci Filtrační náplně.

Další výhodou DMI65 je absence regenerace pomocí různé chemie. Jen je zapotřebí přidat do vody před filtrací v odželezňovači velmi malé množství oxidačního činidla za účelem oxidace vody před filtrací. Zpravidla používáme chlornan sodný (NaClO), nebo můžete použít i SAVO. Tento přípravek se musí vstřikovat do vody pomocí dávkovacího čerpadla. Doporučujeme použít dávkovací čerpadlo z naší nabídky AQUA-779 02 10 a impulsní vodoměr AQUA dle Vašeho maximálního průtoku. Impulsní vodoměr vypíná/zapíná dávkovací čerpadlo, aby se roztok chlornanu sodného dostal do vody jen při průtoku vody. Tím pádem dávkování bude naprosto přesné. Spotřeba chlornanu sodného se pohybuje kolem 0,5-1 litru za měsíc.

Jako vedlejší, ale dobrý, účinek oxidace vody pomocí chlornanu sodného je desinfekce a likvidace od všech bakterií a virů z vody. Takže budete mít na výstupu nejenom vodu osvobozenou od železa a manganu, ale i dobře vydesinfikovanou.

Odželezňovače OPTIMO zajišťují stálý průtok očištěné vody a jsou vybaveny moderním počítačem pro řízení procesu regenerace nebo zpětného proplachu. Kvůli nashromáždění odstraněného železa ve filtrační hmotě zařízení, odželezňovače vždy využívají tzv. „časovou regeneraci/proplach“. Regenerace/proplach se provádí po určitém intervalu času, který je nastaven dle Vašich potřeb a podmínek (např. každou středu, nebo 2krát týdně).

Řídicí jednotky mají vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém (do 12hod) odpojení elektrického proudu, nastavení počítače zůstává.

Odželezňovače se liší pouze rozměry a typem řídící hlavice. Princip fungování je stejný. Ostatní charakteristiky jako je: nominální/maximální průtok, pokles tlaku, rozměry atd. najdete v tabulce technických informací.

FILTR VYŽADUJE: (vše najdete v naší nabídce)
Dávkovací čerpadlo (pro dávkování chlornanu sodného)
Impulsní vodoměr
Chlornan Sodný (NaClO, savo)
Filtrační hmotu DMI65, dle potřeby

Produkt neobsahuje žádné soubory ke stažení.

Související produkty